Тема програми: Ремонт,
складання, регулювання агрегатів середної
складності сільськогосподарських машин, комбайнів, тракторів.
Тема уроку: Ремонт системи живлення
Мета уроку:
Навчальна: Закріпити теоретичні знання учнів, досягти практичних умінь і
навичок з ремонту головки циліндрів.
Розвиваюча: Розвивати
логічне мислення, пізнавальну активність і спостережливість на заняттях.
Виховна: Виховувати і формувати у учнів значущі цінності в своїй
роботі, відчуття відповідальності і уважність.
Тип уроку: Формування складних умінь і навичок.
Вид уроку: Самостійна практична робота.
Методична мета: використання комп'ютерних технологій в навчанні.
Дидактичне забезпечення: ноутбук, проектор, екран, планшети, відеофільм з теми
занять «Охорона праці під час проведення слюсарно-ремонтних робіт», «Ремонт
головки двигуна», тестові завдання, роздатковий матеріал для учнів
(інструкційно-технологічні картки, опорні конспекти, міні-підручники і т.д.),
критерії оцінювання навчальних досягнень учнів, перелік навчально-виробничих
робіт, підручники, довідники, додатки.
Матеріально – технічне забезпечення: двигун Д-65, комплект інструментів,
аптечка, мікрометр, матеріали та обладнання для притирання клапанів, масляний
фільтр, водяній насос, паливний насос, нутромір, чистики, динамометричний ключ,
штангенциркуль, пристрій для розсухарювання клапанів, комплект фрез.
Міжпредметні зв’язки: предмети «Трактори», «Комплексна система технічного
обслуговування і ремонту сільськогосподарської техніки», «Основи слюсарної
справи».
Хід уроку.
І. Організаційна частина – 2-3
хв.
1. Перевірка присутності учнів,
зовнішній вигляд, відповідність одягу, згідно з правилами охорони праці.
ІІ. Вступний інструктаж – 42 хв.
1. Повідомлення
учням теми і мети уроку.
2. Перевірка
знань учнів, відповідно до теми.
3. Ознайомлення
учнів з об’ємом та змістом роботи, порядком і послідовністю виконання завдання.
4. Правила
охорони праці, протипожежні заходи та індивідуальна гігієна.
5. Попередження
можливих помилок при виконанні завдання.
6. Ознайомлення
учнів з учбово-технічною документацією та літературою,
інструкційно-технологічними картками, правилами користування інструментом,
обладнанням.
7. Критерії
оцінювання навчальних досягнень учнів.
8. Здійснити
розподіл учнів по робочим місцям, видати інструмент, інструкційні картки,
підручники.
9. Окремо
кожній ланці повідомити тему і мету завдання, порядок виконання завдання, правила
охорони праці.
10. Виставити
оцінки за знання по темі, правил охорони праці.
11. Відповісти на запитання учнів.
ІІІ. Поточний
інструктаж – 210 хв.
1. Самостійна
робота учнів
2. Перший
обхід – допомогти учням включитися в роботу, забезпечити безпеку виконання
завдання, розподіл роботи між членами ланки, допомога в підборі інструменту,
обладнання, додержання послідовності виконання операцій.
3. Другий
обхід – перевірити правильність виконання завдання, користування інструментом,
обладнанням, навчальною документацією, дотримання правил безпеки праці.
4. Третій
обхід – перевірка правильності виконання ремонту двигуна, основних його систем,
стан робочого місця, інструменті. Вказівки по приведенню в порядок робочих
місць у кінці заняття.
5. Прийом
робіт
6. Прибирання робочих місць, здача
інструменту.
IV. Заключний
інструктаж – 10 хв.
1. Підсумки
проведення заняття, як з групою, так і з окремим ланками та учнями.
2. Аналіз
помилок, допущених учнями, причини і способи їх усунення.
3. Виставлення
та обгрунтування оцінок учням.
4. Видача домашнього завдання.
Інструкційно-технологічна картка №3
Час-6 годин
|
Технічні умови та вказівки для виконання завдання
|
||||
Ремонт
системи живлення
а) Ремонт паливного бака
|
Зняти бак, очистити від пилу і бруду. Перевірити на тріщини на
стінках і місцях кріплення, заливної горловини, штуцерів, кранів. При
необхідності ремонту бак випарюють і паяють м’яким припоєм
|
||||
|
Корпус насоса вибраковують
при тріщинах, зломах, пробоїнах, відколах стінок направляючих пазів під осі
роликів товкачів. Тріщини в чавунних корпусах заварюють електрозварюванням, а
в алюмінієвих – газозварюванням, або закладають епоксидними сумішами. Після
відновлення перевіряють короблення площин і герметичність заварки. Короблення
більш 0,05 мм усувають шліфуванням.
|
||||
в) Ремонт паливопідкачувального
насоса
|
|
||||
г) Ремонт форсунок
|
Роботу форсунок перевіряють шляхом
відклячення кожної форсунки окремо, ослабляючи накидні гайки кріплення трубок
високого тиску до штуцерів насоса. При відключенні несправної форсунки ритмічність
роботи двигуна не зміниться.Форсунку перевіряють на тиск, вприскуванняі якість
розпилювання на працюючому двигуні максиметром або еталонною форсункою. Початок
вприскування палива перевіряючої і еталонної форсунки повинно відбуватись одночасно.
|
||||
|
|
|||||
|
Розібрати фільтри, замінити фільтруючий
елемент, ущільнюючі кільця. Перевірити різьбові отвори, корпус на тріщини. Фільтр
грубої очистки миють і очищають. Перевіряють і випробують на герметичність і гідравлічний
отвір. Підтікання палива в любих місцях фільтрів на протязі двух хвилин не допускається.
|
||||
|
|
||||
Основні вимоги охорони праці:
1. Розбору і зборку деталей потрібно проводити на
спеціальних стендах, столах, які забезпечують стійке положення.
2. Під час роботи користуватися справним інструментом.
3. Ключі повинні відповідати розміру гайки чи гвинта.
Забороняється збільшувати довжину ключа іншим ключем чи трубою.
4. При ви пресування чи запресуванні гільз, втулок слід
користуватися з’ємниками і пресами.
5. Важкі
деталі і агрегати піднімати під’ємно-транспортним обладнанням. Забороняється
розбирати агрегати і вузли, підвішені на під’ємниках.
СИСТЕМА ЖИВЛЕННЯ ДВИГУНА






Комментариев нет:
Отправить комментарий