Тема програми Ремонт,
складання, регулювання агрегатів средньої складності сільськогосподарських
машин, комбайнів, і тракторів.
Тема уроку
Ремонт складальних одиниць і деталів дощувальних і поливних машин, якість роботи
Мета: Вивчити
призначення, будову, основні регулювання, технологічний процес роботи та
можливі машин для поливу
Хід уроку.
І. Організаційна частина – 2-3
хв.
1. Перевірка присутності учнів,
зовнішній вигляд, відповідність одягу, згідно з правилами охорони праці.
ІІ. Вступний інструктаж – 42 хв.
1. Повідомлення
учням теми і мети уроку.
2. Перевірка
знань учнів, відповідно до теми.
3. Ознайомлення
учнів з об’ємом та змістом роботи, порядком і послідовністю виконання завдання.
4. Правила
охорони праці, протипожежні заходи та індивідуальна гігієна.
5. Попередження
можливих помилок при виконанні завдання.
6. Ознайомлення
учнів з учбово-технічною документацією та літературою,
інструкційно-технологічними картками, правилами користування інструментом,
обладнанням.
7. Критерії
оцінювання навчальних досягнень учнів.
8. Здійснити
розподіл учнів по робочим місцям, видати інструмент, інструкційні картки,
підручники.
9. Окремо
кожній ланці повідомити тему і мету завдання, порядок виконання завдання,
правила охорони праці.
10. Виставити
оцінки за знання по темі, правил охорони праці.
11. Відповісти на запитання учнів.
ІІІ. Поточний
інструктаж – 210 хв.
1. Самостійна
робота учнів
2. Перший
обхід – допомогти учням включитися в роботу, забезпечити безпеку виконання
завдання, розподіл роботи між членами ланки, допомога в підборі інструменту,
обладнання, додержання послідовності виконання операцій.
3. Другий
обхід – перевірити правильність виконання завдання, користування інструментом,
обладнанням, навчальною документацією, дотримання правил безпеки праці.
4. Третій
обхід – перевірка правильності виконання ремонту двигуна, основних його систем,
стан робочого місця, інструменті. Вказівки по приведенню в порядок робочих
місць у кінці заняття.
5. Прийом
робіт
6. Прибирання робочих місць, здача
інструменту.
IV. Заключний
інструктаж – 10 хв.
1. Підсумки
проведення заняття, як з групою, так і з окремим ланками та учнями.
2. Аналіз
помилок, допущених учнями, причини і способи їх усунення.
3. Виставлення
та обгрунтування оцінок учням.
4. Видача домашнього завдання.
В робочий період основною задачею експлуатації мережі є проведення поливів і пов’язане з ним дотримання режиму роботи, а також проведення технічного обслуговування , контроль і облік усунення аварійних пошкоджень, зниження втрат води і підтримання пропускної здатності мережі. Найбільш відповідальним моментом при дотриманні режиму роботи мережі є правильне відключення і включення гідрантів дощувальних машин з метою усунення небезпечного тиску гідравлічного удару.
ознайомитись з ремонтом поливних машин за посиланням
1)https://studopedia.net/3_70883_ekspluatatsiya-zakritoi-zroshuvalnoi-merezhi-osnovni-prichini-ta-vidi-ii-poshkodzhennya.html
2) https://studopedia.net/3_70884_vidi-remontiv-gm-sistem-ta-organizatsiya-ih-provedennya.html
Комментариев нет:
Отправить комментарий