Виробниче навчання 95 тр Урок №43

Тема програми: Ремонт, складання, регулювання агрегатів середної складності сільськогосподарських машин, комбайнів, тракторів.

Тема уроку: Ремонт системи мащення та  охолодження 
Мета уроку:
Навчальна: Закріпити теоретичні знання учнів, досягти практичних умінь і навичок з ремонту головки циліндрів.
Розвиваюча: Розвивати логічне мислення, пізнавальну активність і спостережливість на заняттях.
Виховна: Виховувати і формувати у учнів значущі цінності в своїй роботі, відчуття відповідальності і уважність.
Тип уроку: Формування складних умінь і навичок.
Вид уроку: Самостійна практична робота.
Методична мета: використання комп'ютерних технологій в навчанні.
Дидактичне забезпечення: ноутбук, проектор, екран, планшети, відеофільм з теми занять «Охорона праці під час проведення слюсарно-ремонтних робіт», «Ремонт головки двигуна», тестові завдання, роздатковий матеріал для учнів (інструкційно-технологічні картки, опорні конспекти, міні-підручники і т.д.), критерії оцінювання навчальних досягнень учнів, перелік навчально-виробничих робіт, підручники, довідники, додатки.
Матеріально – технічне забезпечення: двигун Д-65, комплект інструментів, аптечка, мікрометр, матеріали та обладнання для притирання клапанів, масляний фільтр, водяній насос, паливний насос, нутромір, чистики, динамометричний ключ, штангенциркуль, пристрій для розсухарювання клапанів, комплект фрез.
Міжпредметні зв’язки: предмети «Трактори», «Комплексна система технічного обслуговування і ремонту сільськогосподарської техніки», «Основи слюсарної справи».
Хід уроку.
І. Організаційна частина – 2-3 хв.
1. Перевірка присутності учнів, зовнішній вигляд, відповідність одягу, згідно з правилами охорони праці.

ІІ. Вступний інструктаж – 42 хв.
1. Повідомлення учням теми і мети уроку.
2. Перевірка знань учнів, відповідно до теми.
3. Ознайомлення учнів з об’ємом та змістом роботи, порядком і послідовністю виконання завдання.
4. Правила охорони праці, протипожежні заходи та індивідуальна гігієна.
5. Попередження можливих помилок при виконанні завдання.
6. Ознайомлення учнів з учбово-технічною документацією та літературою, інструкційно-технологічними картками, правилами користування інструментом, обладнанням.
7. Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів.
8. Здійснити розподіл учнів по робочим місцям, видати інструмент, інструкційні картки, підручники.
9. Окремо кожній ланці повідомити тему і мету завдання, порядок виконання завдання, правила охорони праці.
10. Виставити оцінки за знання по темі, правил охорони праці.
11. Відповісти на запитання учнів.

ІІІ. Поточний інструктаж – 210 хв.
1. Самостійна робота учнів
2. Перший обхід – допомогти учням включитися в роботу, забезпечити безпеку виконання завдання, розподіл роботи між членами ланки, допомога в підборі інструменту, обладнання, додержання послідовності виконання операцій.
3. Другий обхід – перевірити правильність виконання завдання, користування інструментом, обладнанням, навчальною документацією, дотримання правил безпеки праці.
4. Третій обхід – перевірка правильності виконання ремонту двигуна, основних його систем, стан робочого місця, інструменті. Вказівки по приведенню в порядок робочих місць у кінці заняття.
5. Прийом робіт
6. Прибирання робочих місць, здача інструменту.

IV. Заключний інструктаж – 10 хв.
1. Підсумки проведення заняття, як з групою, так і з окремим ланками та учнями.
2. Аналіз помилок, допущених учнями, причини і способи їх усунення.
3. Виставлення та обгрунтування оцінок учням.
4. Видача домашнього завдання.
Інструкційно -технологічна картка №3

Тема програми: Ремонт, складання, регулювання агрегатів середньої складності сільськогосподарських машин, комбайнів, тракторів.



Тема уроку: Ремонт системи мащення та  охолодження 
Час: 6 годин.


Зміст і послідовність виконання завдання



Технічні умови та вказівки для виконання завдання
Ремонт системи мащення:
а) Ремонт масляного насоса двигуна

Насос перевіряють на стенді на зниження подачі і щільності редукційного клапана. Продіагностувати деталі на тріщини, короблення, зношення втулок, гнізд під шестерні. Зношені деталі відновлюють чи заміняють новими. При необхідності шпоночку канавку шестерні ремонтують заварюванням і нарізанням нової канавки. При збиранні насоса не допускаються виступи втулок по відношенню до торців. Запресовують втулки з натягом 0,08 – 0,12 мм. Зазори між торцями шестерень і кришкою насоса повинні бути 0,025 – 0,15 мм. Боковий зазор між


б) Ремонт масляного фільтра


Корпус фільтра перевіряють на тріщини і зношеність різьбових отворів. Пошкоджену різьбу перерізують на більший розмір. Корпус замінюють на новий. Вісь ротора вибраковують при тріщинах, згибах. Корпус ротора очищають від бруду. При наявності тріщин вибраковують. Зношені втулки замінюють на нові. Ослаблені форсунки затягують або замінюють. Сітчасті фільтруючі елементи прочищають і промивають, перевіряють на дефекти. При необхідності заміняють. Редукційний клапан пристукують до сідла. Спрацьовує редукційний клапан при тискові 7 кг/см2, зливний клапан – при тискові – 3,5 кг/см2. При збиранні фільтра вставити нове гумове кільце, перевірити фільтр на герметичність.


Ремонт системи охолодження
а) Ремонт водяного насосу і вентилятора

Зняти водяний насос, помити і перевірити на зношення підшипників, пошкодження ущільнень. Розібрати насос. Замінити зношені підшипники і ущільнення новими. Корпус вибраковують при тріщинах посадочних площин. Різьбові отвори обновлюють нарізанням різьби збільшеного розміру. Вал водяного насосу дефектують на посадочне місце під підшипник, крильчатку, шків, шпоночну канавку. Відхилення посадочних місць під підшипник допускаються 0,01 мм. Зношену шпоночну канавку нарізають під збільшену шпонку. Зношену крильчатку міняють на нову. На вентиляторі міняють лопасті, підтягують клепку. В зібраному насосі шків і вал повинні обертатися без заїдань.



б) Дефектовка і ремонт радіатора
 

Зняти радіатор, продути стислим повітрям, почистити від бруду. Радіатор можна не розбирати, якщо підтікання незначне і можна запаяти. Накип в серцевинах і баках промивають розчином каустичної соди 1,5 – 2 год при температурі 80 – 900 С. При збиранні радіатора приділяють увагу з’єднанню серцевини з бачками. Радіатор перевіряють на герметичність під тиском 1 кг/см2.


в) Дефектовка і ремонт клапана термостата



Деформовані деталі вирівнюють, тріщини запаюють. Перевіряютьтермостат в гарячій воді на початок відкриття – 700 С, повне відкриття – при температурі 85 0 С. Несправний термостат замінюють на новий.












Правила охорони праці:
1. Забороняється користуватись несправним інструментом.
2. Забороняється обслуговувати і ремонтувати двигун в підвішеному стані.
3. Забороняється працювати з електропристроями без гумових рукавиць і гумових підставок.
4. Забороняється залишати інструмент і запасні частини в місцях підходу до двигуна. 

СИСТЕМА МАЩЕННЯ  ДВИГУНА 


Комментариев нет:

Отправить комментарий